Polat Süperkritik Akışkan Ekstraksiyon Sistemleri

Polat Ekstraksiyon Teknolojileri 1978 yılından beri separasyon ve ekstraksiyon çözümlerinde lider olan Polat Makina’nın bir markasıdır. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca desteklenen "Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi" programı kapsamında Polat Group Holding bünyesinde yürütülen Ar-Ge çalışmalarının bir ürünü olarak ortaya çıkmıştır.

Polat Ekstraksiyon Teknolojileri, piyasadaki en güvenli ve en gelişmiş karbondioksit ekstraksiyon sistemleridir. Bu sistemler yüksek verimde ve yüksek saflıkta ekstraksiyon gerçekleştirmek üzere tasarlanmıştır.

Süperkritik fazdaki CO2’nin yüksek çözücü gücü kullanılarak işlenecek materyalden ekstrakt eldesi veya istenmeyen maddenin ayrılması işlemi gerçekleştirilir. Polat Süperkritik Karbondioksit Ekstraksiyon Sistemleri, CO2 çözünürlüğünün kontrolüne imkan tanıması, ayırma ve saflaştırma işlemlerinde geniş bir kullanım alanı sağlamaktadır.

Yardımcı çözücü kullanımına imkan sağlayan Polat Süperkritik Akışkan Ekstraksiyon Sistemleri bu sayede farklı polaritede bileşenlerin ayrılmasında ve ekstraksiyon sonrasında sistemin temizlenmesinde büyük kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca ihtiyaçlarınıza yönelik farklı kapasitelerde Süperkritik Akışkan Ekstraksiyon Sistemleri üretilebilmektedir.

 

Image
Gıda Sektörü

Gıda Sektörü

Gıda sektöründe kullanılan ekstraktların üretimi esnasında kullanılan prosesler ekstraktların kalitesini doğrudan etkilemektedir. Karbondioksit ekstraksionu günümüzde bilinen en sağlıklı ve etkili ekstraksiyon yöntemidir. Bunun temel sebebi karbondioksitin tamamen zararsız olması ve ekstraktlarda kalıntı bırakmamasıdır. Bu sebeple karbondioksit gıda endüstrisinde kullanılan zararlı çözücülerin yerini almaktadır.

  Daha fazla bilgi
İlaç Sektörü

İlaç Sektörü

Karbondioksit ekstraksiyonu esnasında yüksek sıcaklık kullanılmaması ve karbondioksitin inert yapısı sayesinde biyoaktif bileşenler tamamen doğada bulundukları formda ekstrakte edilebilirler. Böylelikle yeni farmasötik ürünlerin üretilmesi esnasında büyük kolaylık sağlamaktadır.

  Daha fazla bilgi
Kozmetik Sektörü

Kozmetik Sektörü

Karbondioksit ekstraksiyonu esnasında uygulanan basınç farklılıkları sayesinde uçucu veya sabit yağlar birbirlerinden ayrılabilirler.

  Daha fazla bilgi
Diğer Uygulama Alanları

Diğer Uygulama Alanları

Yeni uygulama alanları yeni proses süreçlerini gerektirir. Müşterilerimizle birlikte, proses ve uygulama odaklı yeni çözümler geliştirebilmek amacıyla hem bünyemiz dahilinde araştırmalar yürütüyoruz hem de uluslararası araştırma ortaklıları kuruyoruz.

  Daha fazla bilgi