İlaç Sektörü

Karbondioksit ekstraksiyonu esnasında yüksek sıcaklık kullanılmaması ve karbondioksitin inert yapısı sayesinde biyoaktif bileşenler tamamen doğada bulundukları formda ekstrakte edilebilirler. Böylelikle yeni farmasötik ürünlerin üretilmesi esnasında büyük kolaylık sağlamaktadır.

İlaç Sektörü

Süperkritik Akışkan Ekstraksiyon Sistemleri ile ilaç endüstrisinde kullanılan bileşenlerin içerisindeki izin verilen kalıntı limitlerinin oldukça düşük olması karbondioksitin bu sektör için en önemli çözücülerden biri olmasını sağlamaktadır.

Polat Süperkritik Akışkan Ekstraksiyon Sistemleri ihtiyaçlarınıza uygun farklı kapasitelerde üretilebilmektedir.

Uygulama Alanları

  • Bitkisel etken maddelerin ekstraksiyonu
  • Mikropartiküllerin elde edilmesi
  • Karotenoidlerin konsantrasyonu
İlgili çözümlerimiz

PEX203C

Süperkritik fazdaki CO2’nin yüksek çözücü gücü kullanılarak işlenecek materyalden ekstrakt eldesi veya istenmeyen maddenin ayrılması işlemi gerçekleştirilir. PEX203C, CO2 çözünürlüğünün kontrolüne imkan tanıması, ayırma ve saflaştırma işlemlerinde geniş bir kullanım alanı sağlamaktadır.

Etanolün çözme kabiliyeti CO2 basıncı ile birlikte polar bileşiklerin eldesine olanak sağlar.

  Detay...

PEX052C

Süperkritik fazdaki CO2’nin yüksek çözücü gücü kullanılarak işlenecek materyalden ekstrakt eldesi veya istenmeyen maddenin ayrılması işlemi gerçekleştirilir. PEX052C, CO2 çözünürlüğünün kontrolüne imkan tanıması, ayırma ve saflaştırma işlemlerinde geniş bir kullanım alanı sağlamaktadır.

Etanolün çözme kabiliyeti CO2 basıncı ile birlikte polar bileşiklerin eldesine olanak sağlar.

  Detay...