Gıda Sektörü

Gıda sektöründe kullanılan ekstraktların üretimi esnasında kullanılan prosesler ekstraktların kalitesini doğrudan etkilemektedir. Karbondioksit ekstraksionu günümüzde bilinen en sağlıklı ve etkili ekstraksiyon yöntemidir. Bunun temel sebebi karbondioksitin tamamen zararsız olması ve ekstraktlarda kalıntı bırakmamasıdır. Bu sebeple karbondioksit gıda endüstrisinde kullanılan zararlı çözücülerin yerini almaktadır.

  Devamı

İlaç Sektörü

Karbondioksit ekstraksiyonu esnasında yüksek sıcaklık kullanılmaması ve karbondioksitin inert yapısı sayesinde biyoaktif bileşenler tamamen doğada bulundukları formda ekstrakte edilebilirler. Böylelikle yeni farmasötik ürünlerin üretilmesi esnasında büyük kolaylık sağlamaktadır.

  Devamı

Kozmetik Sektörü

Karbondioksit ekstraksiyonu esnasında uygulanan basınç farklılıkları sayesinde uçucu veya sabit yağlar birbirlerinden ayrılabilirler.

  Devamı

Diğer Uygulama Alanları

Yeni uygulama alanları yeni proses süreçlerini gerektirir. Müşterilerimizle birlikte, proses ve uygulama odaklı yeni çözümler geliştirebilmek amacıyla hem bünyemiz dahilinde araştırmalar yürütüyoruz hem de uluslararası araştırma ortaklıları kuruyoruz.

  Devamı